سهامداران

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات، به عنوان یک شرکت پروژه محور برای اولین بار در اسفند ماه سال ۹۸ در هلدینگ معادن و فلزات و با محوریت تکمیل پروژه های زنجیره فولاد از معدن تا نورد شکل گرفت.
علی‌رغم شیوه نامه های جاری و معمول سازمان بورس امکان ورود سریع شرکت به بازار سرمایه وجود ندارد ، شرکت تجلی تاسیس و با پیگیری مستمر و موثر در پنجره جدید باز شده در سازمان بورس با عنوان شرکت پروژه محور و همراهی مسئولین سازمان بورس توانست در شکل گیری و تدوین شیوه نامه های جدید گامی اساسی بردارد.

این شرکت در کنار انجام فعالیت‌های مرتبط با حوزه اکتشاف، استخراج، بهره‌برداری، کانه‌آرایی، فرآوری و کلیه اقدامات مرتبط به این حوزه در زمینه انجام کلیه خدمات مشاوره مهندسی، پیمانکاری، بازرگانی، مدیریتی در کلیه امور صنعت و معدن فعالیت دارد.
بخش دیگر فعالیت شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات مربوط به سرمایه گذاری در خرید دارایی ها و سهام شرکت ها، انجام کلیه فعالیت های لجستیک و تجهیز توسعه تاسیسات مرتبط از جمله حمل و نقل دریایی و حمل و نقل ریلی هوایی و جاده‌ای می‌باشد.

شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر یکی از شرکت‌های فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی است که عملیات اکتشاف و پی‌جویی طرح سنگ آهن گل‌گهر در سال ۴۸ توسط بخش خصوصی آغاز و در سال ۵۳ به شرکت ملی فولاد ایران واگذار شد. کانسار سنگ آهن گل‌گهر با ذخیره تقریبی هزار و ۲۰۰ میلیون تن در وسعت تقریبی ۴۰ کیلومتر مربعی قرار دارد.

این شرکت در زمینه اکتشاف ، استخراج و بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن  و همچنین در زمینه تولید کنستانتره، گندله فعالیت دارد و در طی سالیان گذشته با توجه به ظرفیت خود و افزایش نیاز بازار، پروژه‌های توسعه‌ای مختلفی را در حوزه فعالیت خود اجرا و به مرحله بهره‌برداری رسانده است.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی ایران است که در خرداد ماه ۱۳۷۱ تحت شماره ۲۲۵۷ در دفتر ثبت شرکتهای شهرستان یزد به ثبت رسیده است. سپس به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۶/۸/۱۳۷۷ مرکز شرکت به تهران منتقل شد.

این شرکت به شماره ۱۴۵۸۵۷ در اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید و در حوزه اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره و گندله، سنگ آهن (لامپ اور)، محصولات فولادی و کلیه امور بازرگانی و عملیاتی ( در جهت اجرای موضوع شرکت ) فعالیت دارد.

عملیات اکتشاف و پی‌جویی سنگ آهن در شرکت سنگ آهن گهرزمین در سال ۱۳۴۸ آغاز شد و بر اساس مطالعات و اطلاعات جمع آوری شده معدن سنگ آهن گهر زمین دارای ذخیره زمین شناسـی بالغ بر ۶۴۰ مـیـلیون تن می باشد که بر اسـاس طراحیهای صورت گرفته حدود ثلث ذخیره مذکور بصورت روباز و بقیه از طریق استخراج زیر زمینی استحصال می‌شود.

این شرکت  در حوزه اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن ، تولید کنسانتره، گندله و فولاد و همچنین تامین و نگهداری تجهیزات و مصالح مورد و انجام امور بازرگانی مورد نیاز برای انجام و تحقق موضوع شرکت فعالیت دارد.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در ایران است که بیش از ریع قرن در عرصه توسعه بخش معدن کشور حضور جدی داشته است و سرمایه‌گذاری در بخش‌های استخراج کانی‌های فلزی و فلزات اساسی، معادل ۹۰ درصد ترکیب دارایی‌های شرکت را تشکیل داده است.همچنین ۸۰ درصد دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، مرکب از سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بوده است و بیشترین سرمایه‌گذاری شرکت، در زنجیره سنگ آهن و فولاد متمرکز بوده است.

این شرکت از سهامداران عمده مجموعه‌های بزرگ معدنی و فولادی ایران از قبیل شرکت‌های معدنی وصنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، سنگ اهن گهرزمین، شرکت ملی مس، معدنی و صنعتی صبانور، مجتمع فولاد خراسان، آهن و فولاد ارفع، پویا انرژی، کارخانجات کابل‌سازی شهیدقندی، تجلی توسعه معادن و فلزات، گسترش کاتالیست ایرانیان، پرتو تابان معادن و فلزات و شرکت کک طبس است.

شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در سال ۱۳۸۰ با سرمایه اولیه ۶۵۰ میلیارد ریال به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در سال ۱۳۸۳ بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام این شرکت، از سهامی خاص به سهامی عام تغییر و در سال ۸۶ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. 

در حال حاضر دارای چندین شرکت بورسی و غیربورسی بوده و نقش بسیار با اهمیتی در ارزش‌آفرینی، رشد اقتصادی و اشتغال کشور به ویژه در استان‌های مرزی به عهده دارد.