نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان صبح روز پنجشنبه ۰۶ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و امور اقتصاد و دارایی و ۵۰۰ شرکت معدنی‌و صنعتی از جمله شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم، فولادگر معاون وزیر صمت سیاستگذاری یکپارچه و انسجام بین‌بخشی، توانمندی مدیریتی، سرمایه‌گذاری، تمرکز بر شرکت‌های رشدیافته دانش‌بنیان، دیپلماسی اقتصادی و روابط بین‌الملل و مهاجرت نخبگان را بررسی کرد.

وی نهادسازی، آسیب‌شناسی توسعه این بخش، راه‌اندازی دبیرخانه دائمی و تدوین بسته پیشرانه را مورد تاکید قرار داد.

سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس‌شورای‌اسلامی در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان نیز در این مراسم گفت: تبدیل اقتصاد به اقتصاد دانش‌بنیان؛ نیازمند حضور جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شبکه بانکی در این مسیر است.

گفتنی است در این رویداد که با حضور محمد محیاپور مدیرعامل شرکت معدنی‌ و‌ صنعتی گهرزمین برگزار شد.

تفاهم‌نامه‌ای با عنوان «تولید نخستین نمونه دامپتراک ۱۵۰ تنی الکتریکال» میان روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی ریاست جمهوری، عباس علی آبادی وزیر صمت و «محمد محیاپور» مدیرعامل شرکت گهرزمین به امضای طرفین رسید.

شایان ذکر است در این نشست، محمدرضا موثقی‌نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو و مدیران شرکت‌های گل گهر، چادرملو، ملی‌صنایع‌مس، فولاد خوزستان و فولاد‌ مبارکه نیز حضور داشتند.

 

همچنین از بسته تشویقی برای شرکت‌های دانش بنیان در این رویداد رونمایی شد.

 

منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *