شرکت صنعتی و معدنی گلگهر

شرکت صنعتی و معدنی گلگهر


طراحی و ساخت بزرگ‌ترین آسیاب گلوله‌ای

با حضور معاون وزیر صمت از بزرگترین آسیاب گلوله‌ای بومی سازی شده. که توسط مهندسان شرکت گهرزمین و با همکاری گروه صنعتی تامکار اصفهان طراحی و ساخته شده؛ رونمایی گردید.

به گزارش می‌متالز، با حضور معاون وزیر صنعت. معدن و تجارت و در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین. از بزرگترین آسیاب گلول‌های (BALL MILL SHELL) بومی سازی شده که طراحی و ساخت آن برای اولین بار در کشور، با همکاری شرکت سنگ آهن گهرزمین و گروه صنعتی تامکار اصفهان انجام شده، رونمایی گردید.

در این مراسم، دکتر محمدمهدی برادران، معاون وزیر صمت، ضمن ابراز خرسندی از تحقق چنین پروژه بزرگی برای بار اول در کشور خاطرنشان ساخت. لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و پذیرش ریسک‌های بزرگ ترین آسیاب گلوله ای زمین در این خصوص، حتی در صورت عدم نتیجه از سرمایه‌گذاری انجام شده، مورد تاکید است.

مدیر بومی سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین، سینا سالاری نیز به تحقق ساخت داخل این محصول فناورانه در شرایط تحریم‌های بین المللی اشاره نمود. و عنوان کرد. با وجود تحریم ها. و موانع در تامین ورق‌های فولادی خاص موردنیاز پروژه. توانستیم به تولید این محصول دست یابیم.

بزرگ ترین آسیاب گلوله‌ای زمین توسط شرکت گهر زمین
بزرگ ترین آسیاب گلوله‌ای زمین توسط شرکت گهر زمین

شایان ذکر است، بزرگ ترین آسیاب گلوله ای زمین آسیاب گلوله‌ای بومی سازی شده مذکور.به قطر حدود ۶ متر، طول ۶/۱۲ و وزن ۱۲۰ تن بوده. و در خطوط کنسانتره شرکت سنگ آهن گهر زمین جهت تولید کنسانتره . مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ساخت بزرگ ترین آسیاب گلوله ای زمین این محصول سنگین، در ۳ فاز؛ طراحی محصول، تولید ورق‌های فولادی نوردی ترمومکانیکال و عملیات ساخت محصول. با فرایند‌های رول، جوشکاری‌های سنگین، عملیات حرارتی تنش‌گیری و ماشین کاری‌های خاص تحت نظارت و مشاوره‌های مستمر تیم ساخت بومی سازی گهرزمین و با به کارگیری بیش از ۵۰ نفر متخصص و مهندس نخبه در طی مدت حدود ۳ سال کاری انجام شده است.

منبع :می متالز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *