معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه‌های پیشران، گفت: لازم است که روند کار با سرعت بیشتری دنبال شود تا پروژه‌ها در موعد مقرر مطابق زمان‌بندی به سرانجام برسد ، به نحوی که مردم آثار مثبت آن را احساس کنند.

دهمین جلسه بررسی پروژه‌های پیشران روز دوشنبه به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار و روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

مخبر در این جلسه با تاکید بر لزوم سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه های پیشران گفت: لازم است که روند کار با سرعت بیشتری دنبال شود، تا پروژه ها در موعد مقرر مطابق زمانبندی به سرانجام برسد به نحوی که مردم آثار مثبت آن را احساس کنند.

در این جلسه گزارش دوره شانزده ماه عملیات اجرایی پروژه های پیشران ایران ارائه شدمیزان پیشرفت فیزیکی هر شرکت به تفکیک پروژه ها شامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، شرکت صنعتی و معدنی گل گهر، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان و شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات مورد بررسی قرار گرفت.

براساس ارائه این گزارش پیشرفت و بررسی موانع اجرایی مقرر شد تا شرکت‌هایی که از برنامه زمانبندی اجرایی پروژه‌ها عقب تر هستند، برنامه جبرانی و پیشنهادات عملیاتی خود را تا جلسه آتی آماده کرده و جهت بررسی و تصمیم گیری ارائه دهند.

همچنین در این جلسه گزارشی نیز از میزان پیشرفت کل ۴۸ پروژه شرکت‌های یاد شده به ارزش حدود ۱۷.۸ میلیارد دلار ارائه و اعلام شد پیشرفت کل شرکت‌ها در مدت ۱۶ ماه در بخش فلزی و معدنی با ۴۲ پروژه ۲۹ درصد و در بخش پتروشیمی با ۶ پروژه ۷ درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *