شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

تحریم‌ها سد راه گلگهر نخواهد بود


به نظر می رسد سال آینده گلگهر به لحاظ سودآوری وضعیت مطلوبی پیش رو داشته باشد اما به هر حال شرایط طوری نیست که بتوان با قاطعیت آینده را پیش‌بینی کرد.

 

تحریم‌ها سد راه گلگهر نخواهد بود
تحریم‌ها سد راه گلگهر نخواهد بود

به گزارش می متالز، سهم شرکت صنعتی و معدنی گلگهر «کگل» از جمله سهم‌هایی بوده که در سال جاری رشد قیمت چشمگیری داشته و بازدهی مناسبی برای سهامداران خود به ارمغان آورده است. این شرکت در دوره ۶ ماهه نخست امسال با جهش ۱۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل سود خالص ۱۶۸۳۱ میلیارد ریالی محقق ساخته و در حال حاضر طرح‌های توسعه متعددی در دست انجام دارد که در صورت بهره‌برداری از آن‌ها، اتفاقات مثبتی در سرنوشت «کگل» رقم خواهد خورد. اما با توجه به اینکه این شرکت جهت اجرای طرح‌های توسعه خود نیاز به واردات ماشین آلات و تجهیزات دارد و همچنین گفته می‌شود شرکت مترصد دریافت تسهیلات یک میلیارد دلاری از یک بانک اتریشی بوده تا طرح‌های توسعه را پیش برد؛ احتمالا به سبب تحریم‌ها دچار مشکلاتی خواهد شد.

ناصر تقی‌زاده مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر در این خصوص بیان کرد: تاثیر تحریم‌ها اصلا قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توان گفت آیا تحریم‌ها روند واردات ماشین‌آلات و تجهیزات را تحت تاثیر قرار خواهد داد یا خیر؛ اما به‌طور قطع روند اجرای طرح‌های توسعه متوقف نشده و در بدترین حالت فقط ممکن است روند انجام کار با کمی تاخیر مواجه شود.

وی در رابطه با طرح‌هایی که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: طرح ذوب یک میلیون تنی جهان فولاد ظرف یکی دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. پروژه‌های متعدد دیگری هم در دست اجرا وجود دارد که به تدریج وارد مدار تولید خواهند شد. شاید تحریم‌ها مشکلاتی به همراه داشته باشد؛ ولی راهکارهایی اندیشیده شده و از این بحران گذر خواهیم کرد.

تقی‌زاده در خاتمه تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد سال آینده به لحاظ سودآوری وضعیت مطلوبی پیش رو خواهیم داشت؛ اما به هر حال شرایط طوری نیست که بتوان با قاطعیت آینده را پیش‌بینی کرد.

منبع : می متالز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *