خط ریلی ارومیه- تبریز

آغاز مطالعات احداث خط ریلی ارومیه- تبریز: وزیر راه و شهرسازی بامداد روز جمعه در حاشیه مراسم افتتاح انبار راه‌آهن با بیان اینکه خط ریلی استان آذربایجان غربی مسدود است و به خط آهن جنوب کشور متصل نیست نسبت به آغاز مطالعات احداث خط ریلی ارومیه- تبریز دستور داد.

 مهرداد بذر پاش در سفر به استان آذربایجان غربی و افتتاح انبار راه‌آهن بر توسعه ایستگاه راه‌آهن رازی، افزایش لکوموتیو و افزایش حرکت قطارها در مسیر و مشارکت بیشتر بخش خصوصی در این مسیر ریلی تاکید کرد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه ایستگاه راه‌آهن رازی در برنامه قرار دارد به ویژه با افتتاح پایانه مرزی رازی این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: برای توسعه ایستگاه راه آهن رازی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با مشارکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نسبت به این موضوع اقدام کند. در خصوص منابع نیز کمبودها از طریق منابع مولدسازی تامین خواهد شد.
بذرپاش ادامه داد: در خصوص مسدود بودن مسیر فوق، مطالعات خط ریلی ارومیه- تبریز آغاز شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر هر ۲ روز یکبار قطار در مسیر حرکت می‌کند که تلاش می‌کنیم تا در همین دولت تعداد و تردد قطار به ۳ برابر افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه واگن‌های مسافری اکثرا به شرکت‌های خصوصی واگذار شده از برنامه واگذاری واگن‌های باری به بخش خصوصی خبر داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *