حمل‌ و نقل ‌ریلی

دمیده شدن جان تازه‌ به حمل‌ و نقل ‌ریلی

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: با احیای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و صرفه جویی مصرف سوخت که سال ها بر زمین مانده بود، جان تازه ای به حمل‌ و نقل ‌ریلی دمیده خواهد شد.سید میعاد صالحی در مراسم انعقاد قراردادهای صرفه جویی سوخت (ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر) بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سرمایه گذاران صنعت ریلی اظهار کرد: با احیای ماده ۱۲ و صرفه جویی مصرف سوخت که سال ها بر زمین مانده بود، جان تازه ای به حمل‌ و نقل ‌ریلی دمیده خواهد شد؛ درحالی که این موضوع از سال ۱۳۹۷ متوقف مانده بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با احیای این قانون، هر تن – کیلومتر ۳۵ سی سی نفت گاز در حوزه باری و هر نفر – کیلومتر ۲۰سی سی در حوزه مسافری، صرفه جویی خواهد شد.

صالحی خاطرنشان کرد: گذار از فضای سنتی به فضای جدید یک شبه اتفاق نمی افتد؛ دنیا روزبه روز در حوزه فناوری به روز می شود و ما هم باید به روز شویم و این اتفاق باید گام به گام اتفاق بیفتد. با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش می توانیم با تلاش بخش خصوصی، نهادهای غیردولتی و خود دولت و راه آهن باید این اهداف محقق شود.

قراردادهای ریلی بر اساس مشوق‌های جدید منعقد می‌شود

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران همچنین در نشست هم اندیشی با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان صنعت حمل‌ و نقل ‌ریلی درباره سیر واگن ها و زیرساخت اظهار کرد: ما یک شبکه هستیم که لازم است هم لکوموتیو و هم واگن با قابلیت اطمینان بالایی داشته باشیم ، اگرنه سرعت سیر کاهش پیدا می کند. خروجی این جلسه نیز باید گام بلندی در جهش صنعت ریلی باشد تا حرکت روان با سرعت بازرگانی ایمن داشته باشیم.

منبع: تین نیوز 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *