شرکت تجلی

شرکت تجلی


عرضه سهام «تجلی» نزدیک است

عرضه سهام «تجلی» نزدیک است : مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس ایران خبر داد.

مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات اظهار کرد: شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات به عنوان اولین شرکت سهامی عام پروژه‌محور مجوز ورود به فرابورس را گرفت.

با توجه به آن که شرکت ما به عنوان اولین شرکت و در شکل جدیدی از حضور در بورس بود، نیاز به هماهنگی‌های بسیاری داشت. این مهم با همکاری وزارت صمت، ایمیدرو، سازمان بورس و شرکت توسعه معادن و فلزات انجام شد و در نهایت با مجوز افزایش سرمایه این شرکت از یک میلیارد تومان به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان صادر شد.

عرضه سهام «تجلی» نزدیک است
عرضه سهام «تجلی» نزدیک است

افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی

وی افزود: مجوز افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از محل مطالبات و آورده نقدی با سلب بخشی از حق تقدم سهامداران فعلی است.

علی اکبری ادامه داد: ۱۷ درصد این افزایش سرمایه متعلق به شرکت چادر ملو، ۱۷ درصد متعلق به گل گهر و ۵۱ درصد متعلق به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن فلزات است. هر سه این سهامداران عمده وجوه خود را در طول چند روز گذشته به شکل نقد و غیر نقد به حساب شرکت واریز کردند و جزء مطالبات آن‌ها محسوب شده است. فقط ۱۵ درصد از آن مانده است که در بورس از طریق سلب حق تقدم سهامداران عرضه خواهد شد.
در حقیقت شرکت معادن فلزات که ۱۰۰ درصد سهام این شرکت را داشت عملا بخشی از سهام خود را از طریق سلب حق تقدم واگذار کرد و ۵۱ درصد سهام در مالکیت خود شرکت خواهد بود.

موضوع افزایش سرمایه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در خصوص موضوع این افزایش سرمایه به ۵ پروژه در دست احداث این شرکت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: از جمله پروژه‌های درحال اجرای این شرکت در خصوص زنجیره فولاد از معدن تا نورد، شامل گندله‌سازی، آهن اسفنجی و فولادسازی است. از پروژه‌های آتی نیز می‌توان به ساخت اسکله بندر عباس و اکتشاف و استخراج از معادن جدید اشاره کرد.

عرضه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

وی در خصوص زمان عرضه سهام این شرکت در فرابورس گفت: ۱۵ درصد سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات حداکثر تا یک ماه دیگر در فرابورس عرضه خواهد شد. هر سهم این شرکت با قیمت ۱۰۰ تومان عرضه خواهد شد و نقد شوندگی سهام از طریق بازارگردان تعهد شده است.

علی اکبری با اشاره به مزایای پذیره‌نویسی اولیه سهام این شرکت خاطرنشان کرد: سهام این شرکت همچون شرکت‌های تولیدی نیست که منتظر تقسیم سود مجمع عمومی باشند، بلکه براساس درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها، قیمت سهام افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: تامین مالی از طریق شرکت‌های پروژه محور یکی از بهترین روش‌ها برای کشور ایران محسوب می‌شود که از محل دریافت وجوه دریافتی از مردم مستقیم وارد بخش تولید می‌شود. از آنجایی که تمرکز شرکت بر روی موضوع پروژه هاست، این پروژه‌ها با سرعت اجرای بالا، هزینه‌های کمتر و تدارکات مناسب‌تر با کیفیت‌تر انجام خواهد شد. اگر ۲۰ شرکت همچون شرکت ما ایجاد شود، نقدینگی به جای حرکت به سمت طلا، سکه، خودرو، ارز و واسطه گری وارد حوزه تولید می‌شود، تورم کاهش پیدا می‌کند و نقدینگی در کشور کنترل می‌شود. بازار سرمایه نقد شوندگی بالایی دارد و هر زمان که سهامدار نقدینگی بخواهد به راحتی می‌تواند سهام خود را نقد کنند.

منبع :‌بورس نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *