در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری ۱ میلیون و ۹۵۹ هزارو۹۰۲ تن گندله آهن تولید شده است.

مدیر گندله سازی چادرملو در گفت و گویی با اشاره به عزم مدیران و پرسنل کارخانه گندله سازی چادرملو در اردکان یزد برای کسب رکورد ۴ میلیون تن گندله در سال گفت : در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری با وجود اعمال محدودیت های ناشی از کمبود انرژی توانستیم ۱ میلیون و ۹۵۹ هزارو۹۰۲ تن گندله آهن تولید کنیم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۱۳۰ هزارتن بیشتر است .

مهندس عبدالله کمالی افزود: ظرفیت اسمی این واحد تولیدی ۳ میلیون و ۴۰۰ هزارتن در سال است که طی سالهای اخیر با تدابیر اعمال شده در جهت بهینه ­سازی فرایند تولید و کاهش توقفات دوره ای، هر سال شاهد افزایش تولید بوده ایم به طوریکه در سال ۱۴۰۱ موفق شدیم ۳ میلیون و ۷۶۸ هزارتن گندله آهن تولید کنیم و انشالله امسال همه توان خود را برای رسیدن به مرز ۴ میلیون تن گندله مصروف خواهیم داشت .

کمالی در خصوص بهره گیری از فناوری­های روز در این واحد نیز گفت: در زمینه­ی کیفیت گندله می­توان به بهره­ براداری از پروژه (CMC) تزریق سود و امکان­سنجی استفاده از چسب­های ارگانیک اشاره کرد.

در زمینه­ افزایش راندمان ناحیه تولید گندله­خام هم می­توان به استفاده از پردازش تصویر که یکی از به روزترین سیستم­های به کار رفته در صنایع است و همچنین افزایش راندمان سرندهای غلتکی (Roller Screen) اشاره کرد.

همچنین بروزرسانی و بهره برداری از سیستم­های کنترلی جدید برای اتاق کنترل، برخی از اقداماتی بوده است که در راستای به روز نگهداشتن واحد گندله­سازی انجام شده و نتایج آن بهبود سیستم را نشان می دهد.

وی در پاسخ به تمهیدات اندیشیده شده جهت کاهش مصرف انرژی هم افزود: میزان مصرف انرژی در کارخانه گندله سازی اردکان با تلاش و همت همکاران و تشکیل مستمر کمیته های بهبود انرژی در شرایط بسیار خوب و در پایین ترین میزان مصرف قرار دارد به طوریکه می توان با استناد به جدول آماری موجود مشاهده کرد که میزان مصرف نسبت به نرم معمول این واحد صنعتی به ویژه در مصرف آب کمتر است .

 

              جدول مصرف انرژی در کارخانه گندله سازی اردکان

حامل­های انرژی

مصرف بر اساس طراحی

مصرف واقعی

برق

۳۷.۵ kWh/ton

۳۲.۶ kWh/ton

آب

۱۵۰ liter/ton

۶۵ liter/ton

گاز

۲۴ Nm۳/ton

۱۷.۵ Nm۳/ton

 

منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *