وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی در نشست سالانه نشست شورای عالی سازمان بنادرودریانوردی با قدردانی از عملکرد توسعه‌ای و زیرساختی این سازمان در راستای راهبرد توسعه ترانزیت و تسهیل تجارت با کشورهای همسایه و منطقه، بر عزم جدی دولت سیزدهم برای توسعه و تکمیل زنجیره‌های کریدوری تاکید کرد و گفت: هر اقدام و رویکرد توسعه‌ای در زنجیره حمل و نقلی اعم از جاده‌ای، ریلی، دریایی و ترکیبی باید متوازن و متناسب با سایر حوزه‌ها باشد.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، مهرداد بذرپاش در این نشست که مدیران ونمایندگان دستگاه‌های عضو شورای عالی سازمان بنادرودریانوردی حضور داشتند، با حائز اهمیت خواندن موضوع توازن سرمایه‌گذاری در زنجیره‌های حمل‌ونقلی و کریدوری، تاکید کرد: توازن در سرمایه‌گذاری‌های در دست برنامه‌ریزی و در حال انجام، نکته مهمی است که باید در طرح‌های توسعه‌ای کشور در حوزه کریدورهای حمل‌ونقلی لحاظ شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: راهبرد اقتصاد دریا باید مبتنی بر توسعه متوازن در همه شقوق حمل‌ونقلی و متناسب با رشد و توسعه رنجیره نوار ساحلی از شلمچه در غرب تا گواتر در شرق کشور باشد.

وی با اشاره برنامه‌های توسعه‌ای کشور در نوار ساحلی از شلمچه تا گواتر، به میزان ۱۸۶۰ کیلومتر، از هدف‌گذاری دولت سیزدهم برای توسعه ۶۰۰ کیلومتر از این نوار ساحلی تا پایان دولت خبر داد و گفت: بر اساس سیاست توسعه متوازن، در سه مسیر کریدور شمال-جنوب در غرب، کریدور شمال-جنوب در مرکز و در کریدور شمال-جنوب در شرق کشور، رویکرد یکپارچه‌ای و متعادلی را پیگیری می‌کنیم.

بذرپاش افزود: وزارت راه با اجرای پروژه‌های زیربنایی در سه مسیر کریدور شمال-جنوب در غرب، شرق و مرکز کشور، به دنبال اجرای ایده اتصال آسان دریا به دریا در کشور است.

وی خاطر نشان کرد: دولت و وزارت راه‌وشهرسازی در حوزه حمل‌ونقل در همه شاخه‌ها، برنامه‌های بسیار گسترده و سازنده‌ای را شروع کرده و یا در دست انجام دارد و توسعه و تکمیل زنجیره‌های کریدوری را آگاهانه دنبال می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی توسعه بندر چابهار را یکی از مطالبات جدی رئیس جمهوری برشمرد و خواستار توسعه و تکمیل فازهای دوم و سوم این بندر با مشارکت هند در اسرع وقت شد.

منبع: تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *