نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حداکثری بخش خصوصی در بنادر کشور، گفت: باید طی ۵ تا ۱۰ سال آینده شاهد تحول در حوزه دریایی و بندری باشیم.
صدیف بدری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره همراهی مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون عمران با سازمان بنادر به منظور توسعه دریایی و بندری کشور و نیز تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد دریامحور، اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد دریامحور حاکی از اهمیت ویژه اقتصاد دریا و حمل و نقل دریایی است.
وی ادامه داد: ایران از نظر جغرافیایی، نقطه سوق‌الجیشی منطقه و خاورمیانه به شمار می‌رود و در شمال و جنوب کشور به دریا، دسترسی داریم و باید بتوانیم از ظرفیت‌های فوق‌العاده دریای خزر، دریای عمان و خلیج‌فارس به خوبی استفاده کنیم.
نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حوزه حمل و نقل دریایی و اقتصاد دریامحور نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری هستیم، عنوان کرد: با توجه به نیاز کشورهای همسایه، کشورهای آسیای مرکزی، اروپا، چین، هندوستان و  پاکستان ضروری است و در حوزه حمل‌ونقل دریایی بیش از پیش باید شاهد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باشیم.
بدری با بیان اینکه خوشبختانه طی ۴۳ سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه دریایی و بندری صورت گرفته است، گفت: با توجه به ظرفیت بالای کشور در حوزه دریایی و بندری نیازمند برنامه‌ریزی مدون، تکنولوژی روز و تجهیزات مدرن هستیم و مقام معظم رهبری نیز به حق اهمیت توسعه اقتصاد دریامحور را تبیین کرده است.
وی افزود: فعالیت هرچه بهتر در بخش تجاری، صنعتی، گردشگری و مسافری دریایی، پتروشیمی، صنایع تبدیلی، فولاد و…در سواحل مکران و دریای خزر می‌تواند موجب بهبود وضعیت حمل‌ونقل دریایی کشور شود و با توجه به کمبود آب در مرکز کشور امیدوار هستیم که شاهد انتقال فعالیت‌های صنعتی و تولیدی به نوار ساحلی باشیم.
نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید در لایحه و مجلس نیز در بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه با دقت و توجه بیشتری عمل کنند و از نظرات کارشناسان خبره به بهترین شکل بهره ببرند، گفت: باید شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که طی ۵ تا ۱۰ سال آینده شاهد تحول در حمل‌ونقل دریایی کشور باشیم.
بدری با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون عمران همراه و کمک حال وزارت راه و سازمان بنادر است، اظهار داشت: سازمان بنادر و وزارت راه با توجه به تخصصی بودن حوزه دریایی و بندری باید برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند و احکام و لوایح مورد نیاز طراحی شود و در این راستا، کمیسیون عمران یار و یاور سازمان بنادر و دریانوردی، خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *