وزیر راه و شهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی ماموریت داد در سال آینده اجرایی سازی سه راهبرد و موضوع محوری«اقتصاد دریا»، «ترانزیت» و «مدیریت لجستیک» را با جدیت دنبال کند.

 

به گزارش روابط عمومی هیمکو به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، مهرداد بذرپاش در ارتباط تلفنی مستقیم با همایش سالانه مدیران سازمان بنادرودریانوردی در مشهد مقدس، اظهار کرد: با اجرایی سازی این سه راهبرد و موضوع محوری در سال آینده، نقش بنادر تجاری کشور، متفاوت تر و اثرگذارتر خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به تعدد در تصمیم گیری ها در حوزه بنادر و آسیب زا بودن آن در روند اجرایی خدمات، گفت: با ابلاغ رییس جمهور، هماهنگی همه دستگاه ها در بنادر با سازمان بنادر و دریانوردی است و در همین راستا یکی از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳ باید بکپارچه سازی فرآیندهای تصمیم گیری و مدیریت واحد در رویه های اجرایی در بنادر باشد

وی با بیان اینکه همت مضاعف سازمان بنادر و دریانوردی باید معطوف به جذب سرمایه گذاری شود، افزود: همواره فعالیت در بنادر و سواحل کشور برای سرمایه گذاران داخلی جذاب بوده است، بنابراین در یک رویکرد متفاوت و انگیزاننده، بسته های سرمایه گذاری مشخصی برای نهادها و موسسات سرمایه گذار داخلی ارائه شود.

بذرپاش گفت: بر اساس تاکید رییس جمهور، یکی از برنامه های اولویت دار سازمان بنادر و دریانوردی در سال آتی باید توسعه و ساماندهی اسکله های محلی و رونق اشتغال در سواحل جنوبی کشور باشد.

وی تاکید کرد: راهبرد ساماندهی اسکله های محلی و بنادر کوچک، باید مبتنی بر طرح توسعه ۲۷ نقطه ساحلی در وزارت راه باشد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقبال مردم به گردشگری دریایی و ارتقای سفرهای دریایی در سواحل و جزایر جنوب کشور، تاکید کرد: نوسازی شناورهای مسافری و گردشگری دریایی به بستر مناسب تر برای جذب سرمایه گذار نیاز دارد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه بنادر بازرگانی کشور نقش محوری و اصلی در پروژه «ایران راه» و راه های مواصلاتی شمال- جنوب دارد، اعلام کرد: سال آینده اتصال ریلی بندر راهبردی و استراتژیک به راه آهن سراسری کشور در زاهدان محقق می شود.

شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا (هیمکو) با رویکرد توسعه و بهبود تعامل لجستیکی در حوزه حمل و نقل مواد فله معدنی و محصولات فولادی، توسط نقش آفرینان اصلی حوزه صنعت، معدن و فلزات، در سال ۱۳۹۶ تاسیس شد و در حال طراحی و احداث پایانه مکانیزه ریلی تخلیه و بارگیری مواد معدنی غرب بندر شهید رجایی می‌باشد تا بتواند در صنعت حمل و نقل در کشور به صورت کارآمد عمل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *